Farba mleczna Miss Mustard Seed's Milk Paint to znana od wieków całkowicie naturalna farba
do mebli i drewna zawierająca proteiny mleka (kazeina), wapienie, glinę, kredę i naturalne pigmenty.

Jest to jedyna tak bezpieczna w użytkowaniu farba do malowania mebli na polskim rynku.

Bez obaw mogą nią malować meble kobiety w ciąży, mamy karmiące piersią, osoby ze skłonnością do alergii czy astmatycy.

Również inne produkty z linii Miss Mustard Seed mają niespotykaną jakość. Woski nie zawierają terpentyny, lakier jest niemal bezwonny a olej konopny umożliwia impregnowanie powierzchni i przedmiotów, które mają bezpośredni kontakt z żywnością.

Farba mleczna sprzedawana jest w postaci proszku. Po prostu dodaj wodę i stwórz swoją farbę!

Nie musisz się obawiać o efekty, że uda Ci się malowanie, że zniszczysz mebel. Farba mleczna pozwala na satysfakcjonujące i piękne malowanie osobom, które dopiero zaczynają przygodę z malowaniem mebli. Natomiast osoby, które często malują meble, będą zaskoczone możliwymi do osiągnięcia efektami, efektami jakich żadna inna farba im nie zapewnia.

Farbą mleczną można malować przedmioty stojące wewnątrz, jak i na zewnątrz. Farba mleczna jest naturalnie odporna na działanie grzybów. Farba Miss Mustard Seed zapewnia całkowicie oddychającą powłokę i jest idealna do malowania drewna, gipsu oraz innych porowatych powierzchni. Jest  przyjazna środowisku, całkowicie nietoksyczna i nie zawiera lotnych związków organicznych (zero VOC).

Duże opakowanie farby mlecznej (230gr proszku) pozwoli na dwu lub trzykrotne pomalowanie powierzchni np. dwóch komód lub szafy, co oznacza powierzchnię około 6m2. Litr farby używanej jak bejca lub do malowania w stylu washed-look pokryje około 13m2.

Małe opakowanie farby mlecznej (tester 30gr) pozwoli na pomalowanie krzesła, małego stolika lub kilku ramek do obrazu.

* * *

Malowanie farbą mleczną Miss Mustard Seed's Milk Paint

Instrukcja podstawowa

Przed malowaniem, zmieszaj proszek znajdujący się w opakowaniu z zimną lub letnią wodą.

Powierzchnia pomalowana farbą mleczną jest wyjątkowa, ponieważ wygląda bardzo naturalnie. Farba mleczna może zapewnić doskonałe krycie pełnią koloru lub może pomóc uzyskać piękny, naturalny efekt bejcy, który podkreśli usłojenie drewna – wszystko zależy od tego, w jakich proporcjach wymieszasz proszek z wodą.

Farba mleczna może być położona na każdej porowatej powierzchni bez wcześniejszego jej przygotowywania. Farba Miss Mustard Seed's Milk Paint nigdy nie będzie się łuszczyć ani odpryskiwać na porowatej, chłonnej powierzchni, ponieważ wniknie głęboko i mocno zwiąże się z podłożem. Aby uzyskać doskonałą przyczepność na wcześniej pomalowanych lub lakierowanych powierzchniach należy je lekko zmatowić i/lub dodać do farby preparat Bonding Agent od Miss Mustard Seed.

Jeśli położysz farbę mleczną bez przygotowania powierzchni (zmatowienia jej lub przeszlifowania) lub bez dodania Bonding Agent, na wcześniej pomalowaną, polakierowaną lub zawoskowaną powierzchnię mebla (może też być np. politura) możesz liczyć na wspaniały efekt, który jest możliwy do osiągnięcia tylko farbą mleczną. Farba może miejscowo popękać i odpadać w bardzo dekoracyjny i urokliwy sposób, co pozwala na osiągnięcie naturalnie wyglądającego chippy look bez używania dodatkowych produktów typu cracle gel.


Mieszanie farby:

Wymieszaj równe porcje wody i farby w proszku. Najpierw wlej wodę, potem dosyp proszek i wymieszaj dokładnie. Odstaw farbę na kilka minut i potem znów dokładnie wymieszaj. Dobrze przygotowana farba mleczna ma lekko kremową konsystencję, jest jak śmietanka. Wypróbuj farbę w niewidocznym miejscu na meblu lub na innym przedmiocie. Jeśli powłoka jest zbyt cienka, zbyt słabo kryjąca, dodaj odrobinę proszku. Jeśli czujesz i widzisz, że farba jest za gęsta, nie maluje się gładko, pędzel „ciężko idzie”, dodaj trochę wody. Dobrze wymieszaj i pamiętaj, aby w trakcie malowania od czasu do czasu mieszać farbę. Farba mlecza jest stworzona z pięciu całkowicie naturalnych składników (kazeina, czyli proteiny mleka, wapienie, glina, kreda i naturalne pigmenty), nie zawiera wypełniaczy, więc trzeba dbać, aby pigmenty nie osiadły na dnie pojemnika z wymieszaną farbą - poprzez mieszanie zawiesiny od czasu do czasu.

Farba schnie około pół godziny. W zależności od Twojego pomysłu na malowanie, możesz malować mebel raz lub dwa, trzy razy. Po pomalowaniu możesz lekko przetrzeć bardzo drobnym papierem ściernym (gradacja 320 i wyżej) powierzchnię, aby ją wygładzić. Następnie nałóż na farbę wosk (najlepiej naturalny wosk Miss Mustard Seed's Milk Paint, który nie zawiera olejku terpentynowego) albo olej konopny Hemp Oil od Miss Mustard Seed's Milk Paint. Możesz też farbę zabezpieczyć matowym, bezwonnym impregnatem Tough Coat od Miss Mustard Seed's. Wszystkie produkty są dostępne w moim sklepie on line  www.hemma.pl. Zapraszam!


Farba mleczna to produkt znany od wieków, wyjątkowy i niepowtarzalny. Umożliwia osiągniecie wspaniałych efektów, na artystyczne lub proste malowanie. Malowana powierzchni wygląda naturalnie, gładko, nie ma śladów pędzla, grubej powłoki farby na meblu.

Życzę powodzenia w malowaniu. 

W razie pytań zawsze służę pomocą. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam  na zakupy!

Ewa


tel. 510-64-66-66

e-mail info@malowaniemebli.pl

sklep on-line www.hemma.pl

!