Niesamowite farby do mebli Fusion Mineral Paint, to farby do malowania mebli wszystkich rodzajów!
Fusion to malowanie laminatów, malowanie mebli kuchennych, dziecięcych.
To farby o niesamowitej przyczepności i wytrzymałości.

Farby Fusion już od 1 marca będą dostępne w naszym sklepie www.hemma.pl

Kliknij, aby przejść do sklepu on-line Maluj swoje meble farbami do mebli Fusion - sklep on-line www.hemma.pl

Malowanie farbą do mebli i drewna Fusion Mineral Paint jest bardzo proste!

Farba Fusion ma doskonałą przyczepność, idealnie krycie i bardzo wysoką wytrzymałość. Meble pomalowane tą farbą przez wiele lat będą wyglądać wspaniale.

Przygotowanie mebla do malowania
1. Zawsze warto przygotować mebel przed malowaniem go! Poświęć trochę czasu na przygotowanie powierzchni mebla przed malowaniem, dzięki temu efekty malowania będą wspaniałe i na lata!
2. Upewnij się, żee Twój mebel jest czysty, że nie jest pokryty kurzem, olejem czy innym tłuszczem. Jeśli malowana powierzchnia była wcześniej malowana, warto wosk usunąć np. matowiąc powierzchnię mebla papierem ściernym 220 i/lub przecierając powierzchnie rozpuszczalnikiem do wosków (dostępnym w marketach budowlanych).
Uwaga: farbą do mebli Fusion możesz bez problemu malować meble laminowane. Malowanie laminatu, plastiku, szkła czy metalu najlepiej poprzedzić kładąc warstwę preparatu Ultra Grip z linii Fusion, ale nie jest to konieczne.

Malowanie mebli farbą Fusion
1. Jeśli chcesz, aby pomalowana powierzchnia była gładka i bez śladów pędzla, użyj pędzli z syntetycznym włosiem lub walka malarskiego z mikrofibry
2. Chcesz, aby widać było, że mebel był ręcznie malowany i chcesz na meblu widzieć ślady pędzla? Maluj używając pędzla z naturalnym włosiem.
3. Po prostu zanurz pędzel w farbie Fusion bez obaw i maluj, na pewno efekty będą piękne!
4. Jeśli jest to potrzebne, pomaluj mebel drugą warstwą farby po 2 godzinach, jeśli nie spieszy Ci się, zrób to np. po 12 godzinach lub następnego dnia
5. Jeśli chciałeś malować na gładko - Twój projekt jest już skończony. Farba Fusion wyschnie i mebel jest gotowy! Farba Fusion wysychając tworzy trwałą powłokę, która nie wymaga woskowania ani lakierowania!
6. Jeśli chcesz mieć mebel stylizowany możesz zrobić przecierki na dwa sposoby:
a. styl rustykalny:
- użyj papieru ściernego o gradacji 220 lub 120, przecieraj krawędzie, dekory i/lub powierzchnie płaskie na meblu, tak aby osiągnąć pożądany wygląd mebla
- zastosuj malowanie dry brush, czylj zanurz delikatnie pędzel w farbie, osuń nadmiar farby tapując pędzel o czystą szmatkę lub ręcznik papierowy i niemal suchym pędzlem z delikatnymi pozostałościami farby na nim, maluj powierzchnie mebla
b. styl naturalny:
- chcesz osiągnąć efekt np white-wash? Po prostu rozcieńcz z woda odrobinę farby i maluj mebel długimi pociągnięciami pędzla lub gąbki, ścierając po chwili nadmiar farby czystą szmatką

Wykończenie i zabezpieczenie farby
1. Farba Fusion nie musi być woskowana ani lakierowana.
2. Wysychając tworzy bardzo wytrzymałą powlokę, która jest całkowicie wodoodporna i plamoodporna. Farba ma doskonalą wytrzymałość i odporność na wodę czy zabrudzenia już zaraz po wyschnięciu, ale najlepszą po finalnym utwardzeniu się (do 21 dni)
3. Farba Fusion wysycha błyskawicznie i tworzy na meblu przyjemną, miłą w dotyku matową powierzchnię.
4. Jeśli chcesz, aby Twój mebel miał satynowy połysk, możesz go dodatkowo zawoskować i wypolerować.
5. Jeśli zależy Ci, aby pomalowana powierzchnia była niezwykle trwała i wyjątkowo bardzo wytrzymała (np. malujesz blaty kuchenne czy stołowe) możesz dodatkowo pokryć powierzchnię pomalowaną preparatem utwardzającym Tough Coat. Ten produkt nie powoduje żółknięcia farby i nadaje jej jeszcze większą wytrzymałość na zużycie.